İMDAT EKŞI


Benim yaşam serüvenim güzelliği ve bir o kadar zor yaşam koşullarını barındıran Rize’de, 1965 yılında başladı. İlkokulu köyümde, ortaokul ve liseyi Erzurum Atatürk lisesi ve İstanbul Mehmet Beyazıt lisesinde tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi iktisat fakültesinden mezun olarak eğitim hayatımı tamamladım.


1975 yılında Erzurum’da babamın şantiyelerinde inşaatçılık serüvenim başladı. 1984 yılında babam Hacı Hakkı Ekşi öncülüğünde kardeşlerim ile birlikte Hektaş inşaatı kurduk. Kurucusu ve şu anda ortağı olduğum Hektaş inşaat grubuyla Edirne’den Karsa Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde barajlar, altyapı işleri, doğalgaz hatları, hükümet konakları, tarihi eser restorasyonları, lojmanlar, kültür merkezleri, kütüphaneler, hastaneler, üniversite kampüsleri, camiler, okullar, spor salonları ve otogarlar gibi yüzlerce projeyi söz verdiğimiz gibi zamanında tamamladık ve hizmete sunduk.


2000’li yıllarda “ İdealistkent ” projesini hem şirket ortağı olarak hem de işin şirket adına bir fiil yapılıp teslimini sağlayarak, şu an da bile ülkemizde yeni yeni anlaşılan yatay yapılanmanın en iyi örneği olan bu projeyle şantiyecilik serüvenimi sonlandırdım. Türkiye’de borsaya kote olmuş İdealist GYO (gayrimenkul yatırım ortaklığı) firmasının kurucu ortağı ve başkan yardımcısı görevime devam etmekteyim. Çocuklarımla kurduğum Mist şirketler grubu ile geçmişten aldığım tecrübeleri gelecek nesillere aktarıyorum. Kurucusu ve üyesi olduğum değişik vakıf ve derneklerde sosyal faaliyetlerde bulunmaktayım.

Kısıklı Mah. Hanımseti Sok. No:38 Kat:2 Ofis:3 Üsküdar / İstanbul
0216 523 13 31 - info@idealistinsaat.com

© 1997 - 2017 İdealist İnşaat Tic.ve San. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.

İdealist İnşaat, bu websitesindeki olası hatalardan sorumlu değildir.
İdealist İnşaat önceden belirtmeksizin projelrde değişiklik yapma hakkına sahiptir.